top of page

Recomendări metodice - limba română și literatura (română și universală) - 2016-2017

Методичні рекомендації  щодо проведення І-ІІ етапів учнівської олімпіади з румунської мови та літератури (румунської і зарубіжної) у 2016/2017 н. р.

 

                                                                                     Л.С.Говорнян,   методист науково-методичного центру суспільно-гуманітарнихдисциплін  ІППОЧО

 

          У І-ІІ етапах учнівської олімпіади з румунської мови та літератури(румунської і зарубіжної)у 2016/2017 навчальному році беруть участь учні 7-11 класів.

          Олімпіадні завдання складені відповідно до діючих навчальних програм за попередні роки навчання та охоплює вивчений учнями матеріал до терміну проведення олімпіади.Завдання охоплять різні розділирумунської мови: «Фонетика», «Лексика», «Фразеологія», «Будова слова», «Словотвір», «Морфологія», «Синтаксис» та програмовий матеріал з різних розділів курсу за попередні роки навчання та теми які учні повинні були опанувати до проведення олімпіади.

         Олімпіадні завдання складаються з двох форм: завдання закритої форми – тести різних рівнів складності та завдання з відкритою відповіддю.

         Час роботи над олімпіадними завданнями для учнів 7-11 класів – 4 астрономічних години.

         Поряд із кожним завданням подано орієнтовну максимальну кількість балів, яку учень може одержати за їх виконання.

         Учням усіх класів необхіднонаписати твір на одну тему, письмово дати відповіді на запитання та виконати творче завдання. Окрім того, семикласникам пропонується визначити у вірші всі відомі їм художні засоби, восьмикласникам – виконати завдання до віршового твору, а учням старшої школи – зробити ідейно-художній аналіз тексту.

        Завдання, які будуть включені до ІІ етапу олімпіади, допоможуть виявити дійсно філологічно обдарованих учнів, що є метою проведення таких змагань. Звертаємо увагу, що завдання з румунської мови та літератури (румунської і зарубіжної) для кожного класу мають спільну структуру та складаються з п'яти рівнів.

         І рівень складається з шести питань  (тестів) з яких учень має вибрати один правильний варіант відповіді на запитання з чотирьох (A, B, C, D) запропонованих.

         ІІ рівень складається з шести питань  (тестів) з яких учень має вибрати дві правильні  відповіді на запитання з п’ятьох (A, B, C, D,E) запропонованих.

         ІІІ рівень складається з двох тестів на відповідність.

         У IV рівні звертається увага на те, як учень може опрацювати даний текст та письмово дати відповідь на десять питань, що стосуються як мови так і літератури.

         У V рівні учаснику дається дві теми для написання художнього твору. Запропоновані теми творів будуть спрямовані не лише на з’ясування творчих та мовленнєвих здібностей учнів, відображення вміння аналізувати та інтерпретувати літературний матеріал, а й на розкриття ними морально-етичних норм поведінки в суспільстві. З метою об’єктивної оцінки набутих знань із літератури учням пропонуватимемо одну тему для написання власного висловлювання (так звану вільну тему). Творча письмова робота повинна відповідати орфографічним, лексичним, стилістичним і граматичним нормам румунської мови, перевіряється сформованість знань учнів з румунської мови та літератури(румунської і зарубіжної)відповідно до програми зазначених класів, уміння спиратися на тексти письменників, використовувати цитати адекватно до ситуації висловлювання, аналізувати і відтворювати в письмовій формі усталені інтерпретації текстів відповідних літератур, розвиток самостійного і критичного мислення, вміння аргументовано доводити власну думку, створювати письмові висловлення.

            Під час оцінювання творчої письмової роботи враховуються зміст, оформлення, стиль, грамотність, адекватність вживання лексичних одиниць та граматичних структур.

            Оцінювання результатів виконання завдань з мови та літератури здійснюється за критеріями, вказаними безпосередньо в завданнях.

            Звертаємо вашу увагу на те, що учням не дозволяється користуватись додатковою літературою (посібниками, довідниками, словниками, текстами художніх творів і статей).

            З метою однакового підходу до відбору учасників ІІ етапу олімпіади рекомендую комісіям ЗНЗ використати єдині завдання, запропоновані ІППОЧО, при проведенні І етапу.

bottom of page